KONST / Litografier / Färglitografi 15124037
nr 1512 4037
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Signerad, numrerad 94/150. Färglitografi, bildmått: 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x63 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 december 2022
kl 20:37:43
19/12 15:50:27
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe